WordPress Güncelleme Nasıl Yapılır?

Bugünkü makalem de sizlere çok basit ve birazcık uzun olarak wordpress sitenizin sürümünü nasıl yükseltebileceğinizi anlatacağım.
wordpress-update
Anlatıma başlamadan önce sitenizin yedeğini alın. Veritabanı yedeğini almayı unutmayın. Ayrıca diğer bir önlem olarak ise sitenize yüklü eklentilerinizi ETKİSİZLEŞTİR’meyi UNUTMAYIN.

WordPress Sistemini Basit Yöntem ile Sürüm Güncelleme (Otomatik Yükseltme/Upgrade)
-“Başlangıç –> Güncellemeler” girin. (Admin Panelinden)
-Hemen ilk buton olan “Otomatik Güncelleyin” tıklayın. Eğer bir sorun ile karşılaşmaz ise bu işlem 2-3 dk sonra bitmiş olacak. Başarılı bir güncelleme işleminden sonra karşınıza güncellenen sürümün hoşgeldiniz ekranı gözükecek.

WordPress Sistemini Birazcık Uzun Yöntem ile Güncelleme (Manuel Yükseltme/Upgrade)
WordPress TR sitesinden son sürümü .zip dosyası olarak indirin.
-İndirdiğiniz .zip dosyasını açın, wordpress klasörünün içine girin. wp-content klasörünü silin.
FTP‘yi açın. Şimdi vereceğim klasör ve dosya isimlerin haricini silin. wp-config.php, wp-content, htaccess, size ait özel dosyalarınız varsa kalsın.
-İndirdiğiniz .zip dosyasındaki wordpress klasörünün içine girin. Ordaki dosyaları ve klasörleri (geriye iki adet klasör kalmış olacak) FTP’nize atın.
FTP‘inze upload işleminiz bittikten sonra http://www.siteniz.com/wp-admin/upgrade.php ve Güncelle butonunu tıklayın. Artık işlem başarı ile gerçekleşmesi gerekmektedir.

Diğer Klavye Delikanlıları

  1. Hem otomatik wordpress güncelleme hemde manuel güncelleme konusunda güzel bir yazıa imza atmışsınız. Manuel güncelleme önceden daha zor gelirdi gözüme ancak yazınızı okuduktan sonra o kadarda zor olmadığını fark ettim. Elinize sağlık güzel bir kaynak olmuş.

    1. Bu yöntem hala işe yarıyor, çok kullanışlı ve hızlı. Yazının linkini kenara not etmiştim, şimdi lazım oldu ve tekrar kullanıyorum. Çok teşekkürler bu faydalı kaynak için.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir