Grundig GNB-1452-B1-N2 UEFI Sorunu – Bios Güncelleme v.Q121 – Windows 7 Kurulum

Grundig GNB-1452-B1-N2 modeline windows 7 kurmak istediğimde UEFI’sini kapatamıyordum. Bios versiyonuda P121, bir kaç araştırmalarım sonucunda Q121 olarak farklı bir bios sürümü buldum ve problemsiz bir işletim sisteminiz olması gerekmektedir. Bütün programlarınız kapalı olsun, (antivirüs programınız dahil) rar ın içerisinden dosyayı çıkartıp JWMQ121.exe yi çalıştırmanız yeterlidir. AC girişi(şarj aleti) takılı olmalıdır. Herhangi birşey yapmayın pc kendisini kapatıp dos altından yazacaktır.

Şimdi Bios yazdık gelelim Windows 7 kurulumu yapabilmek için ayar kısmına,

Notebook Açılışında ESC’ye basarak gelen menüden SCU’ya giriyoruz. Advanced ayarlarında

Os selectin = windows 7
xHCI mode   = Disabled
EHCI Contorller = Enabled

Boot menüsünden
Boot Type   = Legacy Boot Type

yapıp F10 ile kaydediyoruz.

 

Gerekli Dosya; Grundig Bios

Comments

  1. Hocam cok kaliteli paylasimlarda bulunmussun. Neti yirttim parcaladim lakin en kaliteli guvenilir bilgiyi sen vermissin. Emegine saglik. Tek ablamadigim nokta sistemin msdn olmasi gerektigini mi ifade etmeye calistiniz problemsiz derken?

    1. Merhaba
      Yani hdd bozulmuş ise yapacağımız şey uefili bir sistem imajını usb ye atmak. Hepsi bu. Grundig gnb 1452 b1 n2 notebook için bu dosyayı indirip yani efili bir vindows yüklemesi daha sonra rufusta usb hazırlarsanız rahatça kurulum yaparsınız. Kurulum dosyasının uefili olması çok önemli. Ben bu şekilde sorunu çözüp bu dosyala windows 10 yüklemesi yapabildim. secureboot menüsünde enable yapıyoruz secureboot haricindekileri yeniden açınca disable olması lazım en üst menüde yazan yerde.

  2. kardeşim format atmaya çalışmışlar ama yapamamışlar bana geldi bu laptoptan ama windows yok nasıl yapacaz peki windows olmadan

  3. Hocam Allah senden razı olsun yıllardır uğraşıyorum format atmak için bulamıyordum sonunda biosun çözümünü buldum.Elinize kolunuza sağlık.

  4. Okulum ve öğrencileri adına çok teşekkür ederim.. Bu şekilde bilgisayarlarjmiza win7 kurabilir. Emeğinize sağlık. ..

  5. Güzel Bİr Yazı Olmuş Hocam Daha Denemedim ama deneyeceğim bide bu cihaza uygun oc nasıl atılır anlatırsan güzel olur

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir