Grundig GNB-1452-B1-N2 UEFI Sorunu – Bios Güncelleme v.Q121 – Windows 7 Kurulum

Grundig GNB-1452-B1-N2 modeline windows 7 kurmak istediğimde UEFI’sini kapatamıyordum. Bios versiyonuda P121, bir kaç araştırmalarım sonucunda Q121 olarak farklı bir bios sürümü buldum ve problemsiz bir işletim sisteminiz olması gerekmektedir. Bütün programlarınız kapalı olsun, (antivirüs programınız dahil) rar ın içerisinden dosyayı çıkartıp JWMQ121.exe yi çalıştırmanız yeterlidir. AC girişi(şarj aleti) takılı olmalıdır. Herhangi birşey yapmayın pc kendisini kapatıp dos altından yazacaktır.

Şimdi Bios yazdık gelelim Windows 7 kurulumu yapabilmek için ayar kısmına,

Notebook Açılışında ESC’ye basarak gelen menüden SCU’ya giriyoruz. Advanced ayarlarında

Os selectin = windows 7
xHCI mode   = Disabled
EHCI Contorller = Enabled

Boot menüsünden
Boot Type   = Legacy Boot Type

yapıp F10 ile kaydediyoruz.

 

Gerekli Dosya; Grundig Bios

Comments

  1. Hocam cok kaliteli paylasimlarda bulunmussun. Neti yirttim parcaladim lakin en kaliteli guvenilir bilgiyi sen vermissin. Emegine saglik. Tek ablamadigim nokta sistemin msdn olmasi gerektigini mi ifade etmeye calistiniz problemsiz derken?

  2. kardeşim format atmaya çalışmışlar ama yapamamışlar bana geldi bu laptoptan ama windows yok nasıl yapacaz peki windows olmadan

  3. Hocam Allah senden razı olsun yıllardır uğraşıyorum format atmak için bulamıyordum sonunda biosun çözümünü buldum.Elinize kolunuza sağlık.

  4. Okulum ve öğrencileri adına çok teşekkür ederim.. Bu şekilde bilgisayarlarjmiza win7 kurabilir. Emeğinize sağlık. ..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir