Balığımda Kızarıklık Oluştu (Lepistes-Japon Balığı)

Bakteriyel Enfeksiyonlar

Balıklarınız bakteriyel enfeksiyon kapabilir. Bunlar genellikle balığınız vücudunun bir bölümünü yaraladıktan sonra olur. Balıklarınızın karşılaşabileceği yaygın bir bakteri Aeromonas salmonicida dir.

Bakteriyel enfeksiyonların nedenleri

Çoğu zaman bu bakteriyel enfeksiyonların nedeni düşük su kalitesi ve kötü beslenmedir. Bu, balığınızda daha düşük bir bağışıklık sistemine yol açan strese neden olabilir ve herhangi bir bakteriyel enfeksiyonun yerleşmesine izin verebilir.

Bakteriyel enfeksiyon belirtileri

Balığınızda bakteriyel bir enfeksiyon varsa, göreceğiniz en yaygın belirtilerden bazıları şunlardır:

  • Vücutta kırmızı nokta
  • Solungaçlardaki ülserler
  • Büyütülmüş gözler
  • şişmiş karın

Bakteriyel enfeksiyon tedavisi

Balığınızda bakteriyel bir enfeksiyon varsa, veterineriniz mevcut bakterilere göre antibiyotik reçete edecektir. Bakteriyel enfeksiyonların tedavisine yardımcı olmak için internetten veya yerel bir akvaryum mağazasından satın alabileceğiniz bazı ilaçlar vardır. Birçok balık veterinerinin tavsiye ettiği popüler bir marka, mikrofish veya sera baktopur‘dur. Bunlar, sularına koyduğunuz ilaçlardır. Birçok balığın tedavi edilirken bir karantina tankına veya hastaneye kaldırılan tanka transfer edilmesi gerekecektir. Ana tanklarına geri dönmeden önce tankla ilgili sorunun düzeltilmesi ve tankın temizlenmesi gerekir.

Diğer Klavye Delikanlıları

  1. Geri bildirim: buy coumadin meter

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir