CS:GO – Güven Faktörü Hakkında Sık Sorulan Sorular

Güven Faktörü S.S.S.


S: Yeni Güven Faktörü eşleştirme sisteminde kullanılan faktörler nelerdir?
C: Birkaç nedenden dolayı Güven Faktörü eşleştirme sisteminde kullanılan faktörülerin bir listesini yayınlamıyoruz. Oyuncuların CS:GO oynarken veya Steam üzerinden başka bir oyun oynarken yapacakları herhangi bir eylem konusunda endişeye düşmelerini istemiyoruz. Ek olarak, Güven Faktörü eşleştirme sistemini sık sık güncelleyeceğimiz için herhangi bir faktörler listesi hızlıca güncelliğini yitirecektir. Bu bir yana, genel olarak sistemin olabildiğince keskin olabilmesi için Steam ve CS:GO’daki geçmiş tecrübenize bakıyoruz.

 

S: Bireysel Güven Faktörüme bakabilir miyim?
C: Oyuncuların Güven Faktörünü göstermeyi planlamıyoruz. Buradaki hedefimiz herhangi bir konuda endişelenmenize neden olmadan daha iyi bir eşleştirme tecrübesi sağlayabilmek. Hatta çoğu durumda Güven Faktörünü bilmek çok yararlı olmayacaktır. Aynı yetenek gruplarındaki benzer oyuncular ile sizleri eşleştirmeyi deneyeceğiz. Bir sunucudaki oyuncular günün saatine, bölgenize ve aradığınız haritalara vb. nedenlere göre değişim gösterebilir.

 

S: Güven Faktörümü geliştirmek için ne yapabilirim?
C: Tek yapmanız gereken CS:GO ve Steam topluluklarının pozitif bir üyesi olmak. Güven Faktörü modeli üzerinde hâlâ değişiklikler yapıyoruz ve çeşitli faktörlerin bir araya gelme şekilleri üzerinde çalışıyoruz. Ancak bütün oyuncuların geliştirilmiş bir eşleştirme tecrübesi ile CS:GO ve diğer Steam oyunlarını yasal olarak oynamaya devam etmelerini istiyoruz. Ne kadar çok oynarsanız sistemin daha çok bilgisi olur ve sistem için sizi eşleştirebilmek daha kolay olacaktır.

 

S: Seçkin Durumum vardı. Bu Güven Faktörümü geliştirir mi?
C: Evet! Cep telefonu numaraları ve CS:GO rütbeleri Güven Faktörü eşleştirme sistemi içerisinde kullanılan faktörler arasındadırlar. Eğer daha önce Seçkin Durumuna sahip olduysanız, Güven Faktörünüz cep telefonu numaranız ve oyun içi tecrübenizden yararlanacaktır. Eğer CS:GO hesabınızı bir cep telefonu numarası ile eşleştirmediyseniz, bunu yapmalısınız. Bu eşleştirme deneyiminizi arttıracaktır.

 

S: Yeni bir oyuncuyum, düşük bir Güven Faktörüne mi sahibim?
C: Genellikle hayır. Güven Faktörünüz CS:GO içerisinde olduğu kadar Steam içerisindeki tecrübeleriniz ile de etkilenir. Bu yüzden eğer geçmişte Steam Topluluğunun pozitif bir üyesi iseniz CS:GO’ya yüksek bir Güven Faktörü ile başlayacaksınız.

 

S: Bu sistemin bir önceki sistemden daha iyi olup olmadığını nasıl bileceksiniz?
C: Oyuncu geri bildirimine ek olarak Seçkin sistemini oyuncuların birbirleri ile etkileşime girdikleri bir yol olarak ölçmekteydik. Tarafsız bir bakış açısından Seçkin sisteminin maçlarına odaklandıklarında ve birbirlerini biraz daha az bildirdiklerinde veya sunucudan attıklarında daha başarılıydı (bunlar zevkli bir eşleştirme tecrübesi için önemli ölçülerdir.) Aynı yaklaşımı Güven Faktörü sistemini ölçmek için de kullanacağız.

 

S: Maçlarımın kalitesinin düşüklüğü yüzünden düşük bir Güven Faktörüne sahip olduğumu düşünüyorum. Bu konuda ne yapabilirim?
C: CSGOTeamFeedback@valvesoftware.com adresinden bizlere “Trust Factor Feedback” konulu bir e-posta gönderin. Ve Steam ID’nizin yanı sıra deneyiminizin açıklamasını da eklemeyi unutmayın. Bu raporlar bizlere sistemi geliştirmek konusunda yardımcı olacaklar.

 

S: Bir arkadaşımın düşük Güven Faktörüne sahip olduğunu düşünüyorum çünkü sadece ve sadece onlar ile parti oluşturduğum zaman maçlarımın kalitesi düşüyor. Bu konuda ne yapabilirim?
C: Yukarıda tavsiye edildiği gibi bizlere e-posta göndermelerini söyleyin. Oyuncular bir parti içerisinde oldukları zaman eşleştirme amaçları gereği partideki bireylerin en düşük Güven Faktörünü kullandığımızı unutmayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir